Znajomy chwali się nowym autem, a koleżanka nowa sukienką kolejnego dnia w pracy? Jeśli Wam również po nocy śnią się nowe ubrania czy sprzęt do domu to warto ustawić się w kolejce do różnorakich wyprzedaży.  Warto także zwrócić uwagę na całoroczne wyprzedaże i niskie ceny żywności, które znajdziecie np. w sklepach Aldi. Macie przed sobą kalendarz sezonowych przecen.

Styczeń

To moment, by rozpędzać się w zakresie zakupów. Po Nowym Roku w sklepach pojawiają się wiosenne kolekcje, zimowe zaś tracą na wartości. Szukając w sklepie marek odzieżowych można liczyć na sukienki, spodnie czy bluzki tańsze nawet o 70%. Odwiedź wtedy sklep Bonprix i kupuj ubrania w zawrotnie niskich cenach!

Luty

To najlepszy czas, gdy ktoś będzie potrzebował nowego tabletu, telewizora czy laptopa. W lutym jest największa szansa na to, że znajdzie się tańsze o kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt procent modele. Poza tym nadal sieciówki odzieżowe zachęcają nas promocjami do kolejnych zakupowe. Popularnych rozmiarów może jednak zacząć brakować.

Marzec

To zakończenie zimowych wyjazdów więc przychodzi czas na to, by iść do sklepu po walizkę czy sprzęt sportowy. To taki najlepszy moment, ponieważ czas największego popytu minął i trzeba w sklepach szykować miejsce na letnie kolekcje, dlatego zimowe wyposażenie sprzedawane będzie znacznie taniej.

Kwiecień–maj

To czas dla najbardziej czujnych łówcow okazji. To czas, gdy są już pierwsze międzysezonowe wyprzedaże, a tam ubrania z nowych kolekcji wiosennych i letnie tańsze o kilkanaście procent. W Kwietniu po okresie Wielkiej Nocy będą taniej oferowane także świąteczne ozdoby, nie będzie trzeba przepłacać za nie w sezonie przed kolejnymi świętami.

Czerwiec

Czerwiec to miesiąc dla osob, które chcą kupować zloto i kamienie szlachetne. Jeśli marzy Wam się biżuteria to odpowiedni moment, by po nia sięgnąć. W czerwcu także pojawiają się odzieżowe wyprzedaże.

Lipiec

To czas, gdy wyprzedaże mocno się rozkręciły i mamy promocję za promocją, pod koniec miesiąca można znaleźć ubrania tańsze nawet o 80%.

Sierpień

To czas na kupowanie sprzętu fotograficznego, który będzie znacznie tańszy w tym okresie. Przecenione po sezonie wakacyjnym aparaty kupic można kilkanaście procent taniej. Również tańsze będą walizki i akcesoria podróżne.

Wrzesień–październik

To okres promocji miedzy sezonami. Kompletować można tanie przybory szkolne czy buty sportowe z letniego okresu.

Listopad

Sklepy przygotowują się już do świąt Bożego Narodzenia. Dlatego taniej kupować można kuchenne akcesoria, zabawki, pojawiają się także pierwsze promocje w księgarniach i można kupić tanie książki na prezent dla bliskich.

W listopadzie wypadają także dwie daty, o których warto pamiętać:

Czarny piątek, a więc ostatni piątek listopada, zawsze dzień po amerykańskim Święcie Dziękczynienia. To największe wyprzedaże w ciągu roku i polskie sklepy również tego dnia przygotowują swoje promocje. Rozpoczyna się z tym dniem sezon zakupów przed świętami. Tego dnia pojawiają się duże zniżki a sklepy są dłużej czynne.

Cyberponiedziałek (ang. Cyber Monday) – obchodzony w Stanach Zjednoczonych w pierwszy poniedziałek po Święcie Dziękczynienia w roku 2018 będzie to 26 listopada. Wtedy łatwo kupić tanie sprzęty elektroniczne czy gry komputerowe.

Grudzień

Wizyta w galerii handlowej może wpłynąć na rozgrzanie skostniałych rak. Po świętach Bożego narodzenia można ruszyc na pierwsze zakupowe łowy. Zazwyczaj towaru jest jeszcze sporo, nie jest przebrany, a pojawiają się pierwsze rzeczywiście świetne cenowo oferty. Można myśleć o kupieniu kurtki zimowej, swetrów, pojawiają się tanie rękawiczki skórzane. Oczywiście po świętach sa już także pierwsze promocje na ozdoby świąteczne, można więc pod kątem kolejnego roku robić zakupy.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Warto przeczytać