Pamiętaj, że Twoje zdrowie jest najważniejsze. Jeśli nie zadbasz o profilaktykę, będziesz musiał zmierzyć się z konsekwencjami chorób związanych z wykonywanym przez Ciebie zawodem. Pracownicy branży IT powinni zadbać o specjalistyczne ubezpieczenie OC, które zagwarantuje im możliwość komfortowego wykonywania swoich zadań

Pracujesz w IT? Ubezpiecz się!
Zawód informatyka często postrzega się jako bezpieczny i bezurazowy. Długie godziny spędzone przed ekranem komputera, mogą mieć jednak poważne konsekwencje dla zdrowia. Przewlekły stres, zwyrodnienia czy nagły wypadek mogą wyłączyć Cię z życia zawodowego. Ja poradzisz sobie bez źródła dochodu?

Czy ubezpieczenie jest mi potrzebne?
Wyobraź sobie sytuację, w której stajesz się niezdolny do pracy. Twoja choroba generuje koszty, których nie jesteś w stanie odpracować. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, bo Twoja pensja jest jedynym źródłem dochodu w rodzinie. Leczenie pochłania czas i oszczędności, a Ty zastanawiasz się co dalej. Teraz pomyśl jak mogłoby to wyglądać, gdybyś wcześniej się ubezpieczył.

Odległy termin do specjalisty to dla Ciebie przeszłość. Otrzymujesz dostęp do prywatnej opieki medycznej, która przyspieszy Twój powrót do zdrowia. Prywatnie = drogo? Tak, ale to już nie Twój problem. Koszty leczenia i rehabilitacji pokryje ubezpieczenie. Usługi obejmują także kwestie niezwiązane ze zdrowiem. Możesz liczyć na uregulowanie kar spowodowanych popełnieniem błędów w pracy, naruszeniami czy cyberatakami. Ubezpieczenie zrekompensuje także koszty bezpieczeństwa w sieci, obsługi prawnej i PR, jak również na pomoże w odzyskaniu utraconych lub zniszczonych danych.

Najczęstsze choroby w branży IT
Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się jakie konsekwencje może mieć praca siedząca? Kojarzy się z czymś lekkim i przyjemnym, ale niestety nie zawsze tak jest. Długie godziny spędzone przed komputerem, nieustanny stres i nieodpowiednia profilaktyka mogą doprowadzić do uszczerbku na zdrowiu. Myślisz, że Cię to nie dotyczy? Przekonaj się co Ci grozi!

Nerwica i depresja
Praca w IT często wiąże się z dużym stresem i odpowiedzialnością. W każdym projekcie pojawiają się komplikacje, deadline goni, a Ty nie możesz znaleźć rozwiązania. Pojawia się napięcie, które potrafi trwać miesiącami. Jeśli go nie rozładujesz, konsekwencje mogą być poważniejsze niż myślisz. Choroby takie jak nerwica czy depresja sieją spustoszenie w organizmie. Atakują ciało, wywołując groźne, a nawet śmiertelne choroby.

Nadwaga i otyłość
Po stresującej pracy marzy Ci się odpoczynek. Zazwyczaj jest to relaks przed ekranem komputera lub telewizora, a taka forma spędzania wolnego czasu zdecydowanie nie pomaga w utrzymaniu  dobrego stanu zdrowia. Brak ruchu oraz złe nawyki żywieniowe prowadzą do nadwagi i otyłości, które mogą skrócić Ci życie o kilka, a nawet kilkadziesiąt lat. Nadciśnienie, cukrzyca, zawał – to dopiero początek listy chorób, na które się narażasz.

Zwyrodnienia kręgosłupa
Kręgosłup to swoisty stelaż naszego organizmu. To właśnie dzięki niemu, nasz cały organizm może prawidłowo funkcjonować. Niska aktywność fizyczna i niepoprawna postawa mogą doprowadzić do wad, a nawet zwyrodnień kręgosłupa. Te z kolei wywołują ból, dyskomfort, a bez odpowiednich działań będą się nieustannie pogłębiać. Szczególnie w branży IT nieustanna praca siedząca będzie wywoływać dolegliwości związane z kręgosłupem.

Problemy ze wzrokiem
Pracownik branży IT spędza większość swojego czasu przed ekranem komputera. Niewielka odległość od monitora oraz rzadkie mruganie podczas pracy, to ogromny wysiłek dla naszych oczu. Takie warunki w połączeniu ze szkodliwą emisją promieni podczerwonych mogą prowadzić do pogłębienia się wad, zespołu suchego oka, a nawet utraty wzroku.

Pamiętaj, że Twoje zdrowie jest najważniejsze. Jeśli nie zadbasz o profilaktykę, będziesz musiał zmierzyć się z konsekwencjami chorób związanych z wykonywanym przez Ciebie zawodem. Pracownicy branży IT powinni zadbać o specjalistyczne ubezpieczenie OC, które zagwarantuje im możliwość komfortowego wykonywania swoich zadań. Warto zaufać w tym temacie doświadczonym profesjonalistom, którzy od lat zajmują się ubezpieczeniami. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą ubezpieczeń dla branży IT na stronie https://ibu.pl/produkty/ubezpieczenie-oc-dla-it/ i skorzystania z oferty firmy.

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Warto przeczytać