Przewidywanie różnych możliwych, mniej lub bardziej długofalowych konsekwencji działań, to zadanie każdego rodzica. Jest to najtrudniejsza rola w życiu, z którą większość osób musi się zmierzyć i trzeba przyznać, że dająca mnóstwo możliwości popełnienia karygodnych błędów! Takich, przed którymi można się ustrzec – jeśli tylko pomyśli się długofalowo i zabezpieczy przyszłość swojego dziecka, jak należy!

Potencjalne nieszczęścia

Każdy rodzic drży o swoje dziecko i stara się chronić je nie tylko przed upadkami z dużej wysokości na placu zabaw, ale też przed potencjalnymi zagrożeniami, takimi jak choroby zakaźne. Potrzeba dużej dawki rozsądku, aby wychowywać mądre, świadome dziecko, które wie, jakie zagrożenia czyhają na nie i potrafi się przed nimi chronić. Jednocześnie rodzice doskonale zdają sobie sprawę z tego, że nie przed wszystkim są w stanie uchronić swojego potomka. Wypadek samochodowy, wskutek którego ucierpi dziecko czy jego nagła i niespodziewana choroba wymagająca kosztownego leczenia za granicą – to wszystko i jeszcze więcej może się przytrafić każdemu człowiekowi. To kwestie, których nie da się przewidzieć, ale można zapobiec ich katastrofalnym skutkom, na przykład poprzez ubezpieczenie na życie dla dziecka. Płacąc co miesiąc składki na taką polisę, zapewnia się swojemu dziecku nie tyle ochronę przed nieszczęśliwymi wypadkami, ile zabezpiecza je finansowo. To niewiele, ale najwięcej, co można zrobić dla swojego dziecka. W przypadku konieczności leczenia czy rehabilitacji rodzice mogą podjąć pieniądze z ubezpieczenia lub zrezygnować z pracy, aby móc stale się nim zajmować, bez znaczącego pogorszenia się sytuacji materialnej rodziny.

Ubezpieczenie oszczędnościowe

Ciekawym rodzajem ubezpieczenia jest ubezpieczenie na życie dla dziecka z rachunkiem oszczędnościowym. To połączenie ubezpieczenia od nieszczęśliwych wypadków z oszczędzaniem funduszy na godną przyszłość dziecka. Taki model ubezpieczenia to maksimum, jakie jest w stanie zapewnić każdy rodzic swojemu dziecku, i warto z tego skorzystać. Niewielkie comiesięczne składki na polisę nie obciążają zanadto rodzinnego budżetu. Nie sprawiają, że trzeba odmawiać sobie wielu rzeczy dla osiągnięcia jakiegoś niepewnego zysku w przyszłości. To właśnie różni ubezpieczenie oszczędnościowe od klasycznego ubezpieczenia. Płaci się nieco większą składkę, ale ma się gwarancję, że te pieniądze zwrócą się po zakończeniu trwania umowy. Tym sposobem przez całe swoje dzieciństwo i wiek nastoletni dziecko jest chronione specjalną polisą na wypadek nieszczęśliwych zdarzeń. A w razie gdyby potrzebowało większego zastrzyku gotówki – może podjąć ją ze swojego konta i spożytkować na co zajdzie potrzeba! Takie ubezpieczenie oszczędnościowe jest coraz częściej wybieranym przez rodziców modelem ubezpieczenia dla tych, których kochamy i chcemy chronić jak najmocniej. Warto wykupić takie ubezpieczenie, aby mieć świadomość, że zrobiło się dla dziecka dużo więcej niż tylko nakarmienie go i ubranie.  Zabezpiecza się również jego przyszłość i dba o to, by w przyszłości nie musiało aż tak ciężko pracować na swój własny byt i nie musiało być zależne od kogokolwiek. Uniezależnienie finansowe dziecka to także ogromna korzyść dla rodziców!

Materiał partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Warto przeczytać