W Polsce trwa program, w ramach którego można otrzymać darmowy terminal płatniczy. Co więcej, przez 12 miesięcy nie trzeba płacić prowizji od przeprowadzonych transakcji. Jesteś właścicielem firmy? Dowiedz się, jak otrzymać terminal płatniczy za 0 zł i wprowadź w swoim przedsiębiorstwie nowe rozwiązania!

Co to znaczy program Polska Bezgotówkowa?

Jest to program, w którym właściciele firm otrzymują urządzenia płatnicze za 0 zł. Ponadto, przez 12 miesięcy zwolnieni są z opłat prowizji od transakcji. Jak to działa? Co to jest terminal płatniczy? Jaki terminal płatniczy wybrać?

Polska Bezgotówkowa jest wspólną inicjatywą największych na polskim rynku wydawców kart, agentów rozliczeniowych, a także Związku Banków Polskich i sektora publicznego. Polska Bezgotówkowa ma związek z deklaracją przedstawicieli polskiego rządu dotyczącą upowszechnienia transakcji bezgotówkowych i akceptacji płatności bez gotówki.

Co to jest terminal płatniczy?

Terminal płatniczy POS, z ang. point of sale, to urządzenie instalowane w punktach handlowo-usługowych, np. sklepach, restauracjach, hotelach, używane do kontaktu z bankiem za pośrednictwem centrum autoryzacyjnego w momencie gdy klient płaci bezgotówkowo za nabywany towar lub usługę. Dzięki terminalom płatniczym możliwe jest rozliczenie transakcji.

Wśród spółek uwierzytelniających płatności kartami w Polsce są m.in. Polskie ePłatności, Elavon, eService i First Data.

Jak otrzymać terminal za 0 zł?

By odebrać urządzenie płatnicze należy wejść na stronę bezgotowki.pl, wybrać nawet do trzech terminali płatniczych, wypełnić zgłoszenie, przejść weryfikację i… oczekiwać na kuriera z dostawą terminali.

Jaki terminal płatniczy wybrać?

W ramach programu do wyboru są terminale standardowe i nowoczesne typu smart. Standardowe dostępne są zarówno w wersji stacjonarnej, jak i przenośnej.

Jak obsługiwać terminal płatniczy?

Obsługa urządzenia jest prosta i intuicyjna, nie powinna więc sprawić trudności żadnemu przedsiębiorcy czy kasjerowi.

Polska Bezgotówkowa - co po 12 miesiącach?

Po 12 miesiącach trwania programu nowoczesne terminale typu smart przechodzą na własność przedsiębiorcy za darmo, w związku z czym nie ma konieczności płacenia co miesiąc za najem terminala. W przypadku terminala standardowego, koszt jego wynajęcia wynosi od 39 zł miesięcznie.

Jeśli chodzi o procentową prowizję miesięczną od transakcji kartami, wynosi ona: 0,69 proc. od karty Visa, 0,79 proc. od Mastercard, 3,2 proc. od Diners Club, 0,99 proc. od transakcji kartami UPI i JCB, a także 0,29 proc. za transakcje BLIKiem, 0,00 proc. kartami zagranicznymi w funkcji DCC i 1 proc. kartami zagranicznymi i biznesowymi bez funkcji DCC. Więcej informacji o darmowych terminalach płatniczych i programie Polska Bezgotówkowa znajdziesz na stronie https://bezgotowki.pl/.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Warto przeczytać