Część osób być może spotkała się z określeniem języka mandaryńskiego. Okazuje się, że jest to jeden z kilkunastu języków chińskich, który uważany jest za oficjalny w tamtejszym kraju. Porozumiewają się nim osoby, mieszkające w takich państwach, jak chociażby Chiny, Tajlandia, Malezja, Singapur, Tajwan. Są to grupy tworzące dużo ponad 1,2 mld ludzi, co z pewnością jest imponujące. Język mandaryński najczęściej stosowany jest w środkowych i północnych Chinach. Co ciekawe, jest to urzędowy język aż w trzech krajach, czyli na Tajwanie, w Singapurze i oczywiście w Chińskiej Republice Ludowej.

Zagłębiając się w szczegóły języka, możemy dojść do wniosku, że język mandaryński możemy podzielić na 3 dialekty. Są to kolejno nankiński, pekiński i syczuański. Pomimo wszystko oparty jest w sposób szczególny na dialekcie pekińskim. Język mandaryński charakteryzuje się tym, że należy do rodziny chińsko-tybetańskiej. To standardowy język chiński, który bez większych problemów zrozumie większość osób. Warto wspomnieć o tym, że pomiędzy wszystkimi językami chińskimi występuje wiele różnic fonetycznych, a zarówno podstawowe słownictwo, jak i to zaawansowane- różni się od siebie.

Trudności z językiem chińskim? Zleć tłumaczenia specjalistom!

Nie da się ukryć, że nie bez przyczyny język chiński uważany jest za jeden z najtrudniejszych na świecie. Istnieje dość małe prawdopodobieństwo, że poradzimy sobie z tłumaczeniem w tamtejszym języku bez pomocy osoby, która zajmuje się chińskim na co dzień. Jeśli skorzystamy z profesjonalnych usług, możemy liczyć się z tym, że specjalista w błyskawicznym tempie przetłumaczy dowolny dokument prawniczy, medyczny, techniczny bądź jeszcze inny. W niektórych przypadkach niezbędna okaże się pomoc przysięgłego tłumacza. W konsekwencji nasz dokument będzie dla nas w pełni zrozumiały. W jakich innych sytuacjach warto skorzystać z tłumacza? Zdarzają się sytuacje, w których otrzymujemy list, instrukcję obsługi, a nawet techniczny tekst. Bez odpowiedniego doświadczenia nie poradzimy sobie z tym problemem.

Pamiętajmy także o tym, że coraz więcej osób decyduje się na nawiązanie kontaktów z Dalekim Wschodem, które mogą okazać się przydatne. Kiedy składamy dowolną ofertę bądź chcemy przedstawić umowę, wówczas nie obędzie się bez biura tłumaczeń. Dlaczego? Język chiński jest dość specyficzny i zawiły, dlatego nawet najbardziej oczywiste kwestie wprowadzają nas w błąd. Jeśli zależy nam na tym, aby utrzymać relacje biznesowe na odpowiednim poziomie, istotna jest odpowiednia komunikacja. Dlatego polecamy skorzystać z profesjonalnego tłumaczenia języka chińskiego na alingua.pl/tlumaczenia-chinski/

Dodatkowe problemy związane z tłumaczeniem na chiński

Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że w przypadku języka chińskiego problemem nie jest tylko i wyłącznie poprawność gramatyczna czy nawet nieprawidłowo użyte słowa. Aby móc prawidłowo posługiwać się tamtejszym językiem, należy poznać kulturę i obyczaje tego kraju. Jeśli nie zwrócimy uwagę na najdrobniejsze szczegóły, nie jesteśmy w stanie efektywnie się komunikować. Istotne jest, aby przed zawarciem jakichkolwiek relacji poznać najważniejsze wartości, według których żyją Chińczycy. Wbrew pozorom takie niuanse mają wpływ na jakość naszej współpracy. Osoby, które mają kontakt z Azjatami na co dzień, doskonale zdają sobie sprawę z tego, jaka jest mentalność tamtejszych ludzi. W przypadku biura tłumaczeń użyte zostaną prawidłowe słowa i odpowiedni styl, który będzie pozytywnie odbierany. 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Warto przeczytać