"Szybki PIT" właśnie ruszył

"Szybki PIT" jest akcją pomagającą rozliczyć deklarację roczną PIT za rok 2017, opracowaną przez Ministerstwo Finansów. W ramach kampanii, podatnicy otrzymują dostęp do pomocy specjalistów, którzy na zainteresowanych czekają między innymi w galeriach handlowych.

Pierwsza tego typu akcja miała miejsce w 2008 roku, i od samego początku obejmuje cały kraj. W jej ramach – poza stoiskami w centrach handlowych – podatnicy mogą liczyć na ułatwienia w aspekcie rozliczeń PIT: przedłużone godziny urzędowania, oraz otwarte linie telefoniczne.

Harmonogram kampanii jest następujący:

Między 6, a 30 kwietnia, w urzędach skarbowych dostępne będą stanowiska, z których możliwe będzie wysłanie elektronicznej wersji rozliczenia rocznego PIT. Przez pierwsze dwa dni akcji, czyli 6 i 7 kwietnia, podobne stanowiska komputerowe będą czekały na podatników w galeriach handlowych w większych miastach na terenie kraju.

Dni: 12, 19, oraz 26 kwietnia, to daty, w których Ministerstwo Finansów otwiera swoje infolinie dla osób, które posiadają jakiekolwiek pytania dotyczące rozliczeń PIT.

Natomiast 26 oraz 27 kwietnia to dni, w których drzwi urzędów skarbowych zostaną otwarte na kilka godzin dłużej.

Składanie deklaracji podatkowych

Szybki PIT za pośrednictwem strony i Facebooka

Wszelkie informacje dotyczące akcji, oraz samego składania deklaracji PIT, dostępne są na stronie internetowej: www.szybkipit.pl, oraz na profilu kampanii na platformie Facebook.

Deklaracje PIT w galeriach handlowych

Jak wspomniano – 6 i 7 kwietnia, w centrach handlowych możliwe będzie wysłanie deklaracji PIT w formie elektronicznej. Specjaliści będą dostępni w ponad 90 galeriach handlowych, między godziną 12, a 20 – jeśli więc posiadasz jakiekolwiek pytania czy wątpliwości związane z systemem podatkowym w Polsce,  już w najbliższych dniach będziesz miał możliwość otrzymać niezbędne informacje czy złożyć deklarację PIT bez potrzeby rezygnowania z zakupów. Eksperci nie tylko oferują swą wiedzę, ale także deklarują pomoc w zakresie wypełniania i wysyłania rozliczeń PIT do urzędu skarbowego. Każdy, kto złoży deklarację, otrzyma oficjalne potwierdzenie odbioru zeznania.

W centrach handlowych, nie będzie możliwości złożenia deklaracji PIT w postaci tradycyjnej, papierowej.

Czego potrzebujesz do złożenia deklaracji PIT?

Urzędnicy są do dyspozycji wszystkich zainteresowanych podatników. Dokumenty, które należy mieć ze sobą, to przede wszystkim dostarczone przez pracodawcę rozliczenie PIT-11, a także inne deklaracje o dochodach uzyskanych w roku poprzednim. Ponadto, jeśli wyrażamy chęć skorzystania z ulg podatkowych, przydatne okażą się także wszelkie poświadczenia wydatków nadających się do odliczenia.

Formularze podatkowe

Należy również pamiętać o zabraniu ze sobą rozliczenia PIT za rok 2016, lub o obliczeniu dokładnej kwoty uzyskanego w poprzednim roku przychodu. Dane te będą niezbędne do zidentyfikowania podatnika na platformie e-Deklaracje.

Urząd skarbowy rozliczy Twoje zeznanie PIT

Począwszy od roku 2017, wprowadzona została możliwość rozliczania się ze skarbem państwa w uproszczonej formie. Aby z niej skorzystać, należy wypełnić wniosek elektroniczny PIT-WZ, a następnie przesłać go do urzędu skarbowego, który opracuje deklarację podatkową bazując na dostępnych danych. Jest to rozwiązanie dla osób, którym zależy na łatwym i szybkim rozliczeniu się z urzędem. PIT-WZ informuje urząd skarbowy o dochodach, odliczeniach od podatków, czy przekazaniu 1% podatku dla organizacji pozarządowej. Tego typu deklaracje przyjmowane będą także w galeriach w ramach trwania kampanii Szybki PIT.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Warto przeczytać