Obecnie coraz więcej osób decyduje się na pracę przez Internet. Praca online okazuje się dla nich wybawieniem – z różnych powodów. Czasami są to przyziemne rzeczy jak to, że muszą wcześnie wstawać i długo dojeżdżać. Innym razem wynika to z zupełnie innych, bardzo ważnych pobudek – niektórzy nie potrafią skupić się w biurze pełnym ludzi, w gwarze, przy odgłosach drukarki, ekspresu i dzwoniącego telefonu. I w tym momencie właśnie poleca się rozpoczęcie pracy zdalnej – wykonuje się dokładnie to samo, co na stanowisku w pracy stacjonarnej, tylko że w domu. Niesamowita wygoda! Wspaniale nada się dla matek, tych którzy sami potrafią się zmotywować najlepiej, a także, co niezwykle ważne, może być znacznie prostsze dla niepełnosprawnych.

Jakie stanowiska pracy można przenieść do Internetu? A jakie już są?

Tak naprawdę można przez Internet pracować wszędzie. Można obsługiwać w ten sposób klientów, prowadzić swój sklep internetowy, prowadzić konferencje i spotkania biznesowe. Można również prowadzić bloga, nagrywać filmy, pomagać w redakcji. W zasadzie w Internecie możliwe jest wszystko, jeśli jesteśmy odpowiednio odważni. Można przenieść tam nawet dość nieoczywiste miejsca pracy.

Ale już wiele miejsc pracy się tam znalazło. Pracować online można jako copywriter, tłumacz, księgowy, grafik czy programista. I to nie jest koniec listy! W zasadzie cokolwiek nie wpiszecie w wyszukiwarkę i nie dopiszecie do tego „online” to okaże się, że już znalazł się na tyle odważny człowiek, który zaproponował, żeby dany zawód wykonywać w pełni ze swojego domu lub mieszkania, w 100% przez Internet.

Jak zacząć pracować przez Internet?

Musicie odpowiedzieć sobie na kilka pytań – dlaczego chcecie to zrobić, czy poradzicie sobie z obowiązkami, czy to że jesteście sami praktycznie non stop wam odpowiada? Musicie bowiem umieć współpracować tylko ze sobą i z pozostałą resztą zespołu całkowicie zdalnie. Sami musicie się motywować do wykonywania pracy, jaką wam zlecono. Przede wszystkim trzeba mierzyć siły na zamiary.

Później sprawdźcie czy wasze CV nadaje się w ogóle do wysłania. Dodatkowym atutem w poszukiwaniu stałej pracy zdalnej będzie to, że już kiedyś w ten sposób pracowaliście – oznacza to, że wiecie z czym się to je, a także istnieje pewność, że poradzicie sobie z komunikacją w takim niecodziennym zespole. To, co możecie – musicie uaktualnić. Pamiętajcie również o zasadach tworzenia dobrego CV.

Macie już opracowane wszystko? Odpowiedzieliście sobie na wszystkie najważniejsze pytania? Teraz czas na poszukiwanie pracy idealnej! Nie musicie wcale skakać po całym Internecie i przekopywać miliona różnych ogłoszeń. Wystarczy jedna, dobra strona, z nienagannymi opiniami np. tutaj, żeby udało się wam znaleźć taką pracę, jaką byście chcieli. Potem pozostaje już tylko złożyć aplikację i czekać. A jeśli się uda – dać z siebie wszystko!

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Warto przeczytać