W życiu każdego z nas pojawia się moment, w którym brakuje pieniędzy. Gdy zachodzi konieczność wzięcia pożyczki, konieczny staje się wybór zobowiązania oraz pożyczkodawcy. Definicja pożyczki w polskim prawie jest bardzo rozległa. Najpopularniejsze rodzaje oferowane na rynku to pożyczka przez Internet oraz w banku.

Szczególną popularnością cieszy się pierwsza z nich. Dużą zaletą jest tu szybkość otrzymania świadczenia, wygodna forma oraz możliwość rozłożenia zobowiązania na kilka rat.

Pożyczka - gdzie ją wziąć?

Wiele osób nie dostrzega różnicy pomiędzy kredytem i pożyczką. Jest ona bardzo prosta, pierwszego świadczenia udzielają wyłącznie banki. Pożyczki tyczą się z kolei osób prywatnych, banków, SKOK-ów oraz instytucji pozabankowych. Zasady przyznawania są ściśle regulowane przez Kodeks cywilny. Klienci coraz chętniej spoglądają na pożyczki na raty online. To wygodna forma. Pożyczkobiorca przy pomocy Internetu wybiera kwotę, ilość rat oraz czas spłaty.

Często twierdzi się, iż pożyczkę online uzyskać łatwiej. Trzeba przyznać, że wymagania są faktycznie nieco mniejsze. Pożyczkobiorca musi jednak spełnić pewne wytyczne. Najczęściej, aby otrzymać świadczenie, należy:

  • być obywatelem RP,
  • mieć od 21 do 70 lat,
  • mieszkać na stałe w Polsce,
  • posiadać konto bankowe,
  • nie być wpisanym do rejestru dłużników.

Oprócz powyższych kryteriów, bada się zdolność kredytową. Uzyskanie pozytywnej oceny jest ważnym czynnikiem w ogólnym procesie weryfikacyjnym. Konkretne, bardziej restrykcyjne wymagania zależą od firmy udzielającej świadczenia.

Jak to działa?

Zaciągnięcie zobowiązania przez Internet jest bardzo proste. Pożyczkę na raty uzyska się po wejściu na odpowiednią stronę instytucji, udzielającej tego typu zobowiązań. Następnie należy postępować zgodnie z instrukcjami zawartymi na stronie.

Pożyczka online

Ciekawym dodatkiem jest kalkulator pożyczkowy, obsługiwany przy pomocy intuicyjnych suwaków. Podlicza on na bieżąco koszt przyszłego zobowiązania. Po wypełnieniu potrzebnych informacji oraz pozytywnej weryfikacji, pieniądze trafiają na konto pożyczkobiorcy. Dzięki prostemu narzędziu, można uzyskać nawet do 10 000 złotych na okres 24 miesięcy.

Dla kogo pożyczka na raty?

Opcja ratalna przeznaczona jest dla konkretnej grupy odbiorców. Miałyby one naturalne problemy z jednokrotną spłatą świadczenia. Rozdział zobowiązania na wiele drobnych wpłat poprawia płynność finansową oraz nie narusza ogólnego budżetu domowego. To wygodna opcja, z której korzysta się często.

Firmy dbają o swoich klientów i oferują również możliwość przesunięcia terminu spłaty raty. Ma to zastosowanie przy sytuacjach losowych, których nigdy nie można wykluczyć. Przykładem firmy działającej w ten sposób jest Zaplo ze swoją pożyczką na 24 miesiące. Klient może odroczyć spłatę raty nawet czterokrotnie na zasadzie tzw. ,,wakacji pożyczkowych”.

Przy wyborze świadczenia, warto kierować się sprawdzonymi, zaufanymi firmami. Dobra opinia wśród klientów jest ważna. Można szukać także okazjonalnych promocji. Niektóre instytucje oferują niższe oprocentowanie pierwszej pożyczki oraz udogodnienia, na przykład aplikacje mobilne czy też serwisy klienta.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Warto przeczytać