Kontenery sanitarne są idealnym rozwiązaniem dla każdego kto szuka tymczasowego zaplecza sanitarnego dla siebie, swoich pracowników lub uczestników organizowanej imprezy masowej. To znakomite zaplecza socjalne z toaletami, łazienkami, prysznicami, a czasami nawet aneksami kuchennymi. Mogą, ale nie muszą wymagać dostępu do sieci kanalizacyjnej, a niektóre z nich wyposażone są w swoje własne zbiorniki na wodę czy fekalia. Do tego można zainstalować je w niemal każdym miejscu - nawet jeśli występują nierówności terenu. Wszystkie powyższe cechy sprawiają, że kontenery sanitarne są tak powszechnie wykorzystywane wszędzie tam, gdzie są plenerowe imprezy masowe czy place budowy. 

Wiele osób, które zastanawia się nad wypożyczeniem i instalacją kontenera sanitarnego, zadaje sobie pytanie: co powinno znaleźć się na jego wyposażeniu, żeby uczestnicy wydarzenia lub pracownicy budowlani czuli się w pełni zaspokojeni w kwestii higieny osobistej? Podstawowe wyposażenie obejmuje toalety, umywalki i pisuary. Dodatkowe wyposażenie to: lustra, toaletki dla kobiet, suszarki, klimatyzacja. Jeśli masz wątpliwości jakie są możliwości w kwestii dopasowania kontenerów do grupy docelowej, koniecznie skontaktuj się z producentem i dostawcą tego typu rozwiązań, np. https://wctron.pl/

Warto też zastanowić się nad zastosowaniem mobilnych kontenerów sanitarnych; większość ludzi kojarzy je tylko z imprezami masowymi czy placami budowy, ale to nie jest ich jedyne przeznaczenie. Z powodzeniem można z nich skorzystać także w biurach tymczasowych, jako toalety i prysznice na obozach i koloniach dla dzieci, czy w pobliżu bloków socjalnych dla ich lokatorów. Zdarza się, że kontenery sanitarne stosuje się też przy hotelach i motelach przydrożnych oraz organizowanym happeningom, przemarszom czy tymczasowych miejscach sprzedażowych. 

Przed podjęciem decyzji o wynajęciu kontenera, należy zapoznać się też z jego zaletami; w jakich warunkach i z jakich powodów spisuje się najlepiej? Z całą pewnością, warto wymienić ich trwałość na zabrudzenia, urazy mechaniczne i warunki pogodowe. Ich solidna konstrukcja, podbita stalowymi elementami, zapewnia wysoką odporność na tego tego typu uszkodzenia. Pomimo swojej tymczasowości, to bardzo trwałe instalacje.

Na uwagę zasługuje też mobilność kontenerów sanitarnych. Z łatwością można je przenieść z miejsca w miejsce, nawet jeśli docelowy teren jest nierówny. Kontenery są tak zbudowane, by były łatwe zarówno w korzystaniu, jak i w czyszczeniu. Podobnie nie ma problemu z dostępnością kontenerów oraz zbudowaniem ich na zamówienie, w niestandardowej wielkości, konstrukcji czy z dodatkowymi modułami. 

Ostatni, choć na pewno nie najmniej istotny aspekt kontenerów sanitarnych, to ich niska cena w porównaniu z koniecznością wykonania klasycznej zabudowy i zbudowania sieci kanalizacyjnej. Organizowanie imprez tymczasowych wiąże się z tymczasowymi rozwiązaniami, które są na tyle trwałe, by wystarczyły na konkretny event, ale z drugiej strony na tyle “lotne”, by można było je łatwo zainstalować i odinstalować. Jeśli organizujesz imprezę masową albo planujesz plac budowy, to mobilne kontenery sanitarne z pewnością się usatysfakcjonują. 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Warto przeczytać