Ludzie często podróżują. Pobyt na wakacjach to moment, w którym zostawia się własne mienie bez opieki. Ochrona majątku przy naszej nieobecności jest bardzo ważna. Z podobnego założenia wychodzi Nationale-Nederlanden, które oferuje ubezpieczenie majątkowe, dostępne już od 5 zł dziennie w swojej ofercie internetowej.

Charakteryzuje się ono pełną ochroną nabywcy. Już od momentu wyjścia z domu w czasie podróży i pobytu na wakacjach za granicą. Kolejne cechy polisy to assistance domowy przy naszej nieobecności oraz pomoc w skrajnych sytuacjach (np. akty terroryzmu). Polacy lubią zwiedzać i coraz częściej pojawiają się na całym świecie. Tylko w ubiegłym roku, ponad cztery miliony osób wyjechało na wczasy poza granice naszego kraju. Właśnie z myślą o podróżnikach przygotowano ofertę polisy, która zabezpiecza ich w czasie trwania urlopu. Wszystko po to, aby zapewnić komfortowy i bezpieczny wypoczynek.

Ubezpieczenie podróży zagranicznej

Warianty ubezpieczenia (zakres oraz kwota) znacząco się od siebie różnią. Wiele zależy od konkretnego przypadku. Warto przed zawarciem umowy, dokładnie określić destynację oraz cel podróży. Ubezpieczenie może chronić nabywcę już od samego wyjścia z domu. To duży komfort, który pozwala na ograniczenie zbędnych formalności, za całość odpowiada bowiem jedna polisa.

Bezpieczne wczasy są związane z ochroną naszego zdrowia. Warto wspomnieć zatem o sumie ubezpieczenia na koszty leczenia, która może wynieść nawet milion złotych. Co również istotne, kwota ta nie podlega restrykcjom. Nie zależy od źródła naszych problemów (wypadek bądź nagłe zachorowanie). Nie jest powiązana również z samym transportem medycznym. Dzięki temu w razie potrzeby koszty związane z przemieszczaniem się zostaną pokryte bez limitu.

Ubezpieczenie na wakacje

Specjalne opcje pozwalają na wzmożoną opiekę. Dla przykładu, polisa gwarantuje również pomoc w przypadku zaostrzenia przewlekłych chorób, gdy wykupi się uprzednio odpowiednią opcję. Ubezpieczenie zapewnia również pomoc w wypadku aktów terroryzmu. To temat mało życzliwy, ale wciąż aktualny. Tym ważniejszy jest fakt, iż sama ochrona tego typu nie jest standardem na rynku ubezpieczeń.

Same warianty ubezpieczenia zależą w dużej mierze od potrzeb nabywcy. Polisa turystyczna dostosowuje się do potrzeb klientów. Decydują się oni często na dodatkową ochronę sprzętu sportowego lub też bagażu podróżnego.

Dodatkowe opcje ubezpieczenia

Coraz większą popularnością cieszą się dodatki typu asistance. Gwarantują one pomoc i wsparcie w sytuacjach nagłych. Pakiet domowy oraz samochodowy charakteryzuje nieco inne działanie. Pierwszy z nich zabezpiecza nabywcę w przypadku np. włamania do mieszkania podczas jego nieobecności lub też zalania lokalu. Drugi jest związany z autem i przydaje się przy rozmaitych awariach. Assistance pozwala na naprawę na miejscu, holowanie czy też dostęp do samochodu zastępczego. Aby zapewnić usługi assistance na najwyższym poziomie, nawiązano partnerstwo z Europ Assistance Polska.

Oprócz NNW i OC, klient może również ubezpieczyć koszty odwołania lub skrócenia wycieczki. Polacy powoli stają się bardziej świadomymi konsumentami. Stawiają na własną wygodę oraz komfort. Profesjonalna obsługa jest ważna, także w wypadku wyjazdów zagranicznych. Poprawia ogólne poczucie bezpieczeństwa, a także zwiększa komfort psychiczny.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Warto przeczytać