W ostatnich kilkunastu latach telemarketing stał się tak powszechnie stosowany, że pojawienie się na ekranie komórki połączenia o nieznanym numerze, od razu budzi w nas niechęć. Niestety nie zawsze mamy pewność, czy próbuje się z nami skontaktować pracownik banku z nową ofertą, czy może ktoś bliski chce nas powiadomić o ważnej sprawie rodzinnej. Na szczęście nie musimy już zadawać sobie w głowie pytań: “kto dzwonił?”, gdyż istnieje skuteczny sposób, aby to sprawdzić! Jaki?

Wszystko jest w Internecie

Bez wątpienia Internet to jeden z najważniejszych wynalazków naszych czasów, który nie tylko stanowi cenne źródło wielu informacji, ale umożliwia również błyskawiczne i komfortowe ich przeglądanie. W sytuacji, gdy po ciężkim dniu pracy, w rejestrze połączeń widnieje nieznany numer, nie musimy już zadręczać się pytaniami, czy to coś ważnego, czy też jest to kolejna oferta telemarketera. Obecnie wystarczy skorzystać z usług jednego z serwisów internetowych, umożliwiających sprawdzenie osoby, która próbowała się z nami skontaktować, np. https://infonumer.pl/nieznanynumer

W kwestii takich stron bardzo często następuje pytanie: czy to legalne? Należy mieć na uwadze fakt, że witryny świadczące tego typu usługi, to nic innego jak przeglądarki internetowe, gromadzące dane we własnych zasobach. W Internecie właściciele niemal wszystkich firm, w celu umożliwienia kontaktu z klientem, dobrowolnie publikują swoje dane. Dzięki skorzystaniu z takiej strony nie zaskoczy więc nas długa rozmowa z telemarketerem na temat przedłużenia abonamentu, nowej oferty lub propozycji ubezpieczenia.

Czy to oznacza, że serwisy weryfikujące nieznane numery, wykrywają wyłącznie numery należące do sklepów, sieci komórkowych, banków itp.? W przypadku osób prywatnych możliwe jest zdobycie wyłącznie ogólnych informacji i statystyk, takich jak choćby: ilość wyszukiwań oraz do jakiego operatora należy. Serwis może też wskazać miejsca, w których występują wpisy na temat tego numeru.

Niestety samodzielne wyszukiwanie numerów np. za pomocą przeglądarki Google, wcale nie jest takie proste, a w konsekwencji może okazać się nie tylko czasochłonnym, ale i bezowocnym działaniem. Warto wobec tego korzystać z dużych serwisów internetowych, które w jednej chwili weryfikują ogromną ilość danych na podstawie tworzonych przez siebie raportów.

nieznany numer

Jak to działa?

Korzystanie z serwisów internetowych, które umożliwiają sprawdzenie, do kogo należy nieznany numer, jest niezwykle proste i przynosi błyskawiczne efekty. Wystarczy w pole wyszukiwarki wpisać numer, a natychmiast serwis wygeneruje raport z wszystkimi dostępnymi informacjami na jego temat.

Tego typu usługa stanowi doskonały sposób na uniknięcie niewygodnych rozmów, gdyż nie zawsze możemy ignorować połączenia z nieznanych numerów. Bardzo często są to telemarketerzy, ale i zdarzają się sytuacje, w których próbują połączyć się z nami bliskie osoby, wykonujące połączenie z obcego telefonu.

Dodatkowym atutem korzystania z serwisów internetowych, umożliwiających weryfikację nieznanych połączeń, jest opcja dzielenia się z nimi opiniami. Gdy już zdarzyło się nam odebrać telefon od nieznanego numeru, a rozmowa w naszej opinii okazała się np. dużą stratą czasu, warto podzielić się swoim komentarzem na ten temat, aby przestrzec pozostałe osoby. Czasami wystarczy pozostawienie oceny o: pozytywnym, negatywnym bądź neutralnym charakterze, w innym wypadku bardziej trafne będzie opisanie sytuacji z niezbędnymi detalami.

Połączenie od nieznanego numeru nie musi już wiązać się z wątpliwościami i stresem w stylu: “kto próbuje się z nami skontaktować?”. Korzystanie z serwisów internetowych, zawierających bazę danych w tym zakresie, raz na zawsze pozwala pozbyć się problemu długiej rozmowy z telemarketerem po ciężkim dniu pracy.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Warto przeczytać