W dzisiejszych czasach inwestycje różnego rodzaju cieszą się sporym zainteresowaniem na rynku. Coraz częściej inwestorzy stawiają na inwestowanie w złoto, które pozwala zabezpieczyć posiadany majątek. Jeśli chodzi o zakup sztabki złota, zadanie nie jest łatwe i wymaga zaangażowania. Ile zapłacimy za sztabkę złota? Gdzie możemy zakupić to kruszywo?

Cena sztabki złota

Na cenę złota składa się szereg czynników, które są związane głównie z kursem dolara amerykańskiego, czy też aktualnymi notowaniami na rynku światowym. Nie ma zatem możliwości dokładnego określenia, ile zapłacimy za złoto, gdyż kwestia ta zmienia się każdego dnia. Ponadto, pamiętać warto o tym, że dane sztabki złota odznaczają się odmiennymi próbami oraz wagą. Jedną z najpewniejszych inwestycji w tym przypadku będzie postawienie na sztabki, jakie wykonują najbardziej cenione na świecie mennice ze złota najwyższej próby.

Warto zauważyć, że sztabka złota kosztuje tyle, ile złoto użyte w procesie produkcyjnym. Podstawową jednostką rozliczeniową w międzybankowym obrocie złota jest masa 400 uncji (czyli 12,44 kg) oraz bryła podobna do prostopadłościanu. Jednakże na rynku znajdziemy również sztabki o mniejszej masie, nawet w okolicach 1 grama lub 1 kilograma. Nawet mniejsi inwestorzy mogą bez problemu zainwestować w złoto dzięki różnorodności pod względem masy sztabki. 

Kupno sztabki złota

Z pewnością inwestorzy zadają sobie pytanie, gdzie mogą kupić takie sztabki złota. Aktualnie zakupu dokonamy w wielu punktach sprzedaży, jednakże w trakcie kupna warto stawiać na ostrożność, gdyż taka inwestycja ma za zadanie stanowić formę zabezpieczenia majątku, jaki posiadamy. Nie warto zatem stawiać na podejrzanie  tanie złoto od osoby fizycznej, gdyż nie mamy gwarancji co do jakości wyrobu. Najbezpieczniejszą opcją w tym przypadku jest zakup sztabki złota w banku lub w Mennicy Polskiej, która przoduje na rynku jako znany podmiot produkujący sztabki ze złota. Dzięki temu zaoszczędzimy nerwy i unikniemy niepotrzebnych problemów związanych z zakupem produktu, które jedynie imituje złoto. Złote sztabki dostępne są w sklepie internetowym Mennicy Krakowskiej. Więcej na https://mennica-krakowska.pl >>

Zalety związane z zakupem sztabki złota

Zakup złotej sztabki w Mennicy Polskiej ma szereg zalet, które są związane głównie z:

  • Bezpieczeństwem, które jest niezwykle ważne w procesie inwestowania w złoto. Autoryzowane punktu sprzedaży są dla nas potwierdzeniem doskonałej jakości złota z najwyższej próby, przy czym możemy postawić na w pełni legalne źródło.
  • Dostępnością złota - w bankach oraz w Mennicy Polskiej sztabki złota są zazwyczaj dostępnie w lekko odroczonym terminie, przy czym wyjątek stanowią sztabki o sporej wadze. Odroczona dostawa związana z zakupem złota nie jest mile widziana, gdyż niesie za sobą spore ryzyko. 
  • Płynnością, która odnosi się do ponadczasowego środka wymiany handlowej na rynku. Zakup sztabki złota jest inwestycją pewną co do wysokości płynności, dzięki czemu w dowolnym momencie możemy zrezygnować z inwestycji. Złoto sprzedawane w bankach jest zapakowane oryginalnie i bazuje na gwarancji odkupu, co jest sporym ułatwieniem dla klienta.

 

 

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Warto przeczytać