Współczesne programy komputerowe potrafią być prawdziwą pomocą w prowadzeniu działalności gospodarczej. W pierwszej kolejności ułatwiają wystawienie faktur, a dodatkowo przewidują możliwość wystawiania faktur cyklicznych, które z pewnością są bardzo przydatne w wielu branżach. Wiele osób kojarzy je wyłącznie z podmiotami, które świadczą usługi w oparciu o abonament, jednak nic bardziej mylnego. Z faktur cyklicznych mogą korzystać osoby, które posiadają kontrahentów, z którymi współpraca posiada charakter powtarzalny. Zastosowanie tych faktur sprawdza się w przypadku usług księgowych, stałych, zleceń jak i również przy powtarzalnej sprzedaży. Przedstawiamy, czym dokładnie są faktury cykliczne, a także jak wygląda proces ich tworzenia. 

Faktury cykliczne - co to takiego?

Faktura cykliczna to możliwość pozwalająca na usprawnienie działań podejmowanych w firmie, a jednocześnie pozwala na realne zaoszczędzenie czasu poświęconego na co miesięczne wystawienie faktur dla kontrahentów korzystających z cyklicznych dostaw towarów lub usług. 

Z wykorzystaniem funkcji faktury cyklicznej, dokumenty sprzedażowe generowane są w sposób automatyczny. Powstają nowe faktury, które posiadają nowe daty, a w przypadku faktur walutowych uzyskujemy dokumenty, które mają naniesiony właściwy kurs. 

Faktury cykliczne to rozwiązanie, które niesie za sobą cały szereg zalet. Przede wszystkim ich obecność odczuwają i doceniają osoby, które posiadają w miesiącu kilkanaście lub kilkadziesiąt faktur do wystawienia i są one powtarzane regularnie w przypadku danych kontrahentów. W rzeczywistości funkcja faktur cyklicznych pozwala na zaoszczędzenie czasu, dodatkowo ułatwia kontrolę wystawienia wszystkich koniecznych faktur. Ponadto, korzystanie z faktur cyklicznych usprawnia proces weryfikowania, czy kontrahenci terminowo uregulowali płatności. Należy również pamiętać, że za sukcesem przedsiębiorstwa stoli właściwe gospodarowanie czasu, dlatego należy optymalizować wszystkie możliwe procesy. 

Faktura cykliczna

Jak stworzyć fakturę cykliczną?

Stworzenie faktur cyklicznych jest niezwykle proste. Wystarczy jednorazowo poświęcić czas na utworzenie szablonów w module Faktury Sprzedaży i korzystać  z nich w późniejszym czasie do woli. W kolejnych miesiącach wystarczy wejść w zakładkę faktury i wybrać Lista faktur cyklicznych. Program wskazuje faktury, które są zgodne z wcześniejszymi ustaleniami i tylko przycisk "Wystaw" dzieli przedsiębiorcę od gotowego dokumentu. Każdy kolejny etap jest bardzo przejrzysty, żadna z opcji nie jest w miejscu trudno dostępnym. 

Faktury cykliczne można swobodnie edytować przed wystawieniem. Sama modyfikacja tego dokumentu zajmuje także o wiele mniej czasu niż stwarzanie faktury od samego początku. Z obsługą programu SaldeoSMART poradzi sobie największy laik komputerowy. Przejrzystość programu i jego możliwości sprawia, że jest to dziecinnie proste. Dodatkowo wszystkie pozostałe funkcje programu są równie łatwe w użytkowaniu. W konsekwencji najbardziej żmudne czynności nie zajmują dużo czasu i można go wykorzystać na bardziej owocne elementy prowadzenia posiadanej działalności gospodarczej. 

Faktury cykliczne z SaldeoSMART - to proste!

W tym miejscu należy docenić pracę firmy https://www.saldeosmart.pl/, która stworzyła w pełni intuicyjny, ale zarazem funkcyjny program. Przewiduje on mnóstwo ciekawych rozwiązań dla użytkownika, w tym także umożliwia wystawienie faktur cyklicznych za sprawą kilku prostych kliknięć. Kluczowe jest utworzenie kilku szablonów w module faktury sprzedaży, które są swoistą inwestycją czasową. Choć na początku wymagają pewnej ilości czasu, to jednak później umożliwiają znaczne zaoszczędzenie. Szablon robi się tylko jeden raz dla każdej faktury, a następnie należy wskazać częstotliwość powtarzania tego dokumentu księgowego. W rezultacie wystawianie kilkudziesięciu faktur w kolejnych miesiącach zajmuje kilka minut. Dodatkowo SaldeoSMART umożliwia wprowadzanie zmian w fakturach poprzez zastosowanie opcji wystawienia faktur z weryfikacją. Wówczas program przygotowuje je w sposób automatyczny, jednak użytkownik posiada możliwość naniesienia zmian tuż przed samym wystawieniem. SaldeoSMART daje możliwość wskazania cykliczności wystawienia faktury, w zależności od potrzeb może to być: co miesiąc, co tydzień lub też raz w roku. W konsekwencji to wyręczenie użytkownika umożliwia uniknięcie przykrych sytuacji, gdy dana faktura została pominięta podczas wystawienia i po pewnym czasie należy upomnieć się o zaległą i niedopatrzoną płatność. 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Warto przeczytać