Podstawowe zasady bezpiecznego pożyczania

Wcześniej wspomniano już o tym, że pożyczki na raty oraz chwilówki  udzielane pozabankowo coraz bardziej zyskują na popularności. Niestety, wciąż groźną przypadłością Polaków jest impulsywne pożyczanie pieniędzy, bez przeprowadzenia weryfikacji firmy pożyczkowej. Dlatego właśnie sporo osób decyduje się na niezbyt korzystne oferty albo też zostaje ofiarą instytucji pożyczkowych, które nie są uczciwe.

Żeby tego uniknąć trzeba nade wszystko poczynić pewne ustalenia - przede wszystkim czy aby na pewno firma, która jest brana pod uwagę, jest firmą rzetelną i czy ma dobrą opinię wśród pożyczkobiorców. Nie należy raczej korzystać z ofert od niesprawdzonych, nowych a przez to również niezweryfikowanych firm. Bo wtedy może być tak, że firma jest "słupem, więc istnieje tylko na papierze.

Bardzo ważne jest też pieczołowite porównanie ofert od danych pożyczkodawców oraz wyliczenia jaka będzie rzeczywista opłata za dane zobowiązanie. Trzeba wziąć pod uwagę oprocentowanie, prowizję, koszty administracyjne i wszelkiego typu dodatkowe opłaty. Prawo głosi, że wszystko to musi być bardzo jasno określone przez daną firmę udzielającą pożyczek.

W dodatku, przed zaciągnięciem zobowiązania finansowego, najlepiej jest samodzielnie wyliczyć, czy w ogóle będą fundusze na spłacanie rat pożyczki. Dzięki temu będzie można ustalić czy domowy budżet wytrzyma takie obciążenie. Więcej o haczykach i potencjalnych niebezpieczeństwach wynikających z zaciągnięcia kredytu przeczytasz na hipotekaporadnik.pl >>

Sprawdź swoją zdolność kredytową

Wniosek o zobowiązaniu finansowym nie może być składany w sposób pochopny. Może też okazać się tak, że nie otrzyma się pożyczki, bo nie będzie się miało dostatecznie dużej wiarygodności jako pożyczkobiorca. Wtedy całkiem sporo ludzi podejmuje decyzje o złożeniu kolejnego wniosku, w nadziei, że inna firma udzieli pożyczki.

Wiarygodność finansowa

Nie jest to rozważne działanie. Przy złożeniu dużej liczby wniosków jednocześnie, zostanie to zauważone i zanotowane w Biurze Informacji Kredytowej, a to jeszcze bardziej pogorszy wiarygodność jako pożyczkobiorcy.

Żeby sprawdzić wcześniej swoją zdolność kredytową warto skorzystać z ofery BIG InfoMonitor. Uzyskanie informacji o sobie jest możliwe po założeniu osobistego konta na stronie www oraz po wypełnieniu stosownego formularza.

Jak firmy pożyczkowe dbają o bezpieczeństwo swoich klientów?

Bezpieczeństwo wnioskodawców jest w rękach firm, które zajmują się udzielanie zobowiązań finansowych. Jeśli się z tego nie wywiązują to jest jasny sygnał, by nie ufać danej instytucji.

Nade wszystko pożyczkodawca musi być w stanie potwierdzić tożsamość nas, jako pożyczkobiorców. Dlatego właśnie klient musi wykonywać przelew weryfikacyjny na symboliczną kwotę złotówki bądź jednego grosza na konto danej firmy udzielającej pożyczek. To skuteczna metoda zapobiegania sytuacjom, w których ktoś chce wyłudzić pieniądze, posługując się skradzionym dowodem tożsamości.

Dobre firmy udzielające pożyczek bardzo dokładnie archiwizują dane. Informacje na temat klientów przechowywane są na serwerach, które są chronione bardzo dobrymi protokołami zabezpieczającymi, co uniemożliwia kradzież danych osobowych wnioskodawców.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Warto przeczytać